1/5

Kot syberyjski oraz kot syberyjski neva masquerade

Na tej stronie znajdziecie hodowle tych cudownych kotów :) 

Neva jest pełnowartościowym kotem syberyjskim - poza umaszczeniem nie różni się od swojego klasycznego kuzyna syberyjskiego .

Syberyjczyki niezależnie od umaszczenia to koty o dużym temperamencie, wesołe i ruchliwe. W młodym wieku potrzebują wiele uwagi i bliskiego kontaktu z domownikami Dzięki temu wyrośnie na zrównoważonego i komunikatywnego czworonoga. Inteligentny, bystry i ciekawski, szybko nauczy się porządku i zasad obowiązujących w rodzinie. Jest zgodny i niekonfliktowy, lubi przebywać w grupie kotów, zaprzyjaźni się także z psem. Może być jedynym pupilem w rodzinie, pod warunkiem, że nie będzie spędzać całego dnia sam.

Nadaje się na przyjaciela dla dzieci, cierpliwie znosi wszelkie przejawy czułości. Sam najchętniej wybiera dzieci , jako towarzysza zabaw i pieszczot .

 Przystosuje się do stałego przebywania w mieszkaniu, ale na pewno chętnie skorzysta z zabezpieczonego balkonu lub specjalnego wybiegu. Lubi się wspinać, dlatego powinien mieć słupek z budką lub podestami, na którym będzie mógł ćwiczyć i ostrzyć pazury. 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now